LeDní Letná je zimním speciálem našeho festivalu a v roce 2016 se chystáme již na třetí pokračování.

Druhý ročník proběhl od 3. do 31. 12. 2015 poprvé za účasti zahraničního souboru. Podařilo se nám přivézt francouzský soubor Akoreacro, který patnáctkrát uvedl představení Klaxon. Setkalo se s nadšenou odezvou, dechberoucí vrcholná akrobacie a humor byly pro všechny diváky velkým lákadlem. Nechyběli ani oblíbení Losers Cirque Company se skvělými představeními Walls&Handbags a Loser(s).

Každé víkendové odpoledne bylo určeno dětem a jejich rodičům, uvedli jsme pohádky a v rámci Velké Mikulášské nadílky s rádiem Junior také koncert Kašpárka v rohlíku. Víkendové večery pak patřily DJům. Vrcholem zimního speciálu se stal swingový Silvestr v šapitó, kde vystoupili mimo jiné hudebníci souboru Akoreacro nebo sólisté orchestru Ondřeje Havelky, legendární MelodyBoys. Silvestrovský večer navštívilo na 400 diváků, a pomohli tak vytvořit nezapomenutelný zážitek.

Nový cirkus rozhodně žije i v zimě a adventní čas strávený na představeních ve vyhřátém šapitó nebo s přáteli u svařáku a hudby nabízí neopakovatelný a magický zážitek, jak o tom svědčí i vaše ohlasy na naší facebookové stránce.

Rádi si přečteme vaše dojmy ze zimního festivalu na Facebooku nebo emailu info@letniletna.cz

Napsali o nás:
  • „Obří cirkusová show jede do Holešovic“
  • „Akoreacro rozdává poezii, smích a radost“, Novinky.cz, 30. 12. 2015
  • „Představení Klaxon není pouhým sledem akrobatických výstupů, byť špičková akrobacie je základem produkce, ale poetickým kroužením životem i manéží, v němž podstatnou roli hraje vtip, smích, radost a především hudba, jež dynamizuje a pointuje každou sebemenší akci. A je to hudba provozovaná se skutečným muzikantským citem a chutí...Klaxon souboru Akoreacro potvrdil výsadní postavení francouzského nového cirkusu.“, Divadelní noviny, recenze z 29. 12. 2015, hodnocení: 95%
  • „Novocirkusová inscenace Klaxon je jedinečnou symbiózou hudby a akrobacie“, Aktuálně.cz, 5. 11. 2015


Facebook ohlasy
  • „Nezapomenutelný zážitek z představení, lepší než Cirque du Soleil .-)“
  • „My děkujeme a těším se na srpen, je super, že v té naši malé zemi to žije.“
  • „Neskutečně neskutečný!...“
  • „Díky za včerejší zážitek, naprosto skvělé vystoupení a úžasná atmosféra.“
  • „Jsou skvělí, úžasná živá hudba, humor, nápad, styl a neuvěřitelně řemeslo.“


Fotogalerie: Jaká byla Letní Letná na cestách v minulých letech a na co se (snad) můžeme těšit v budoucnosti.