(bra)Tři v tricku a Veronika Riedlbauchová (ČR) - Plovárna

Nechte na sebe dýchnouti atmosféru časů minulých, kdy muži pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních. Nerobíce věcí užitkových, trávili i seberozmarnější léta v tvůrčí zahálce, rozmlouvajíce nad tématy světotvornými. Ve chvíli, kdy na prkna plovárenská zavítá dívka povahy nadmíru jemné, rozbíhá se děj a není v ničí moci, aby jej zadržel. K ďasu!

Svět, který uvidíte, jest z hravosti, neboť hra předchází před činy. A jelikož příchylnost dvou pohlaví jest starší nežli skály a moře, stává se hra zbraní v líté při o dívčí přízeň.

A proto vejděte, vejděte bez zdráhání! Pánové dnes označili koupel za vlahou. Vyjasňuje se a k poledni bude vedro.

Představení je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury. Poetiku tohoto autora převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Záhady. Humor. Srdcervoucí podívaná.

V hodinovém představení se naplno ukázal nejen akrobatický a žonglérský talent účinkujících, ale i schopnost autorů pracovat s dynamikou večera, s cirkusovou komikou, s přítomností diváků. Zařazení pomalých, téměř statických pasáží mezi efektní čísla přineslo osvěžení a umožnilo rozehrát skvělé pantomimické výstupy či netypicky využít divadelní prostor.

                                                                                                                                                                                                                                               Klára Zindulková, Divadelní noviny

Jistěže ne každé léto průběh jaký si přejeme, a přesto se může i v únoru nečekaně zrodit atmosféra, která pohladí a potěší. Obdaruje nás darem přívětivosti navzdory době, která se zdá mnohým velmi nepříznivá. Představení skupiny (bra)Tři v tricku  ve spolupráci s Veronikou Riedlbauchovou Plovárna, vskutku velmi volně na motivy Vladislava Vančury je takovým zážitkem. Večer v divadle Ponec, jakoby mimochodem a s jakousi samozřejmostí všech využitých a použitých dovedností, vytrhl nás v hledišti z každodenního shonu, neúprosného toku času a stresů a přenesl nás do světa lidskosti a pochopení. Díky!

Prof. Miloslav Klíma, DAMU

Koncepce a režie: Veronika Riedlbauchová
Scénografie: Marianna Stránská
Světelný design: Šimon Kočí 


 

Fotogalerie:
Plovárna Plovárna Plovárna Plovárna Plovárna Plovárna Plovárna


Hraje se: