Cirk La Putyka (ČR) - Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko)

Pražská premiéra nejnovějšího představení předního českého souboru nového cirkusu Cirk La Putyka, které spojuje několik žánrů: nový cirkus, akrobacii, práci s loutkami a předměty, moderní technologie, film ... svobodu i omezení, realitu a iluze.

Projekt s mezinárodním obsazením navazuje na tradici loutkářského rodu Matěje Kopeckého (režie Rosťa Novák ml. a scénografie Jakub Kopecký). Vznikal v rámci několika tvůrčích laboratoří, z nichž čerpal témata vztahů a hravosti. Herci se inspirovali lidmi, kteří se věnují rituálům, pracují se zvířaty nebo hrají loutkové divadlo.

V dětství je naším nejlepším kamarádem panenka, plyšový medvídek, vojáček ... Je pro nás klíčem do světa fantazie, oporou, když nám není dobře. Hračka je jediná, kdo nám opravdu rozumí, cestuje s námi po celém světě, je naší zpovědnicí! Skrze panenku se můžeme podívat do historie, kdy jí člověk přisuzoval nadpřirozené schopnosti a byla spojnicí mezi námi a přírodou!
 

Když člověk panenku začal používat jako hračku, nejprve si vystačil s jednoduchostí a náznakem, postupem času se ale snažil o stále větší preciznost a realistické napodobení člověka. Proč? Dnes už nejde jen o obraz, ale o ideál člověka. Ideál, kterého se spousta holek a kluků snaží dosáhnout. Proč? Co když se taková loutka stane náhražkou reálného partnera? 20 % můžu v Japonsku ve věku 30 - 40 let má za partnerku nafukovací pannu. Proč?
 

Panenka jako cesta k rituálu, k přírodě? Panenka jako cesta do fantazie! Náhražka reality! Panenka jako iluze! Panenka a člověk, snad další vývojový stupeň člověka?
 

Vhodné pro děti od 10 let.

 

Koncepce a režie: Rostislav Novák ml.

Dramaturgie: Braňo Mazúch.

Choreografie: Josef Fruček, Linda Kapetanea.

Scéna: Jakub Kopecký.

Hudba: Jan Balcar.

Kostýmy: Kristina Nováková Záveská.

Hrají: Bellina Sörensson, Josa Kölbel, Coline Mazurek, Valentin Verdure, Iesu Escalante, Jan Balcar. Technická supervize: Mathieu Grégoire.

Produkce: Cirk La Putyka.

Premiéra: 27. května 2014 na festivalu Cirk-UFF

www.laputyka.cz

www.letniletna.cz

 

Délka představení: 90 minut

Cena vstupenky: 520 Kč v předprodeji / 499 Kč na místě / zvýhodněné balíčky

 

Fotogalerie:
Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko) Dolls (ČR, Německo, Francie, Mexiko)


Hraje se: