Na cestách
Décalages (CZ, Francie) Décalages (CZ, Francie) Décalages (CZ, Francie) Décalages (CZ, Francie) Décalages (CZ, Francie) Décalages (CZ, Francie)

Décalages (CZ, Francie)

Česko - francouzský divadelní soubor Décalages sídlící v Praze, založený Seiline Vallée a Salvim Salvatore v roce 2007.

Oba umělci se setkali v rámci svého angažmá v Divadle Continuo, jehož byli několik let nedílnou součástí. Jejich nejvýraznějším projektem v rámci tohoto souboru se stala diváky vysoko ceněná inscenace „Letokruhy".

V jejich profesním životě se oba střetli s mnoha rozdílnými výrazovými prostředky. Pracovali s principy a prvky nového cirkusu, fyzického, pouličního, loutkového i klasického divadla a s mnoha jinými formami.

Snahou souboru je tvořit inscenace, vycházející ze skutečného života, z konkrétních intenzivních situací.Výsledkem divadelní transpozice je poetický vizuální jazyk, který je směsicí vzdušné akrobacie, hudby, tance, scénografie a činohry.

V práci souboru, jenž svá představení prezentuje v nejrůznějších evropských zemích, kde se setkává s ostatními umělci, hraje velmi významnou roli právě prolínání žánrů a kultur. Tato setkání se vždy odehrávají na rovině divadelní, akrobatické i lidské...

Décalages již vytvořilo tři představení, POSEDLOST (režie Irina Andreeva), TaBALADA (režijní a dramaturgická spolupráce Zoja Mikotová) a Bez Země (režie Véronic Joly).

Bez země
Na větvi
Velvet Blues DeFACTO®/ Open Air ZDARMA
  • 22.8.2014 18:00 - Letenský park