Cirque Galapiat /Francie/ - RISQUE ZÉRO

Výjimečné představení, kde hlavní roli hraje riziko a nebezpečí. A také závrať a úžas, které budete pociťovat při pohledu na to, co šest herců na pódiu dokáže - mistrovské žonglování s kužely, noži i sekyrkou, akrobacie na tyči i ve vzduchu a nebezpečné skoky, které se prolínají s živou hudbou, divadlem a humorem.

 

Představení Risque ZérO je plné překvapení, hravosti, rizika a pokaždé nabídne jedinečnou podívanou. Před vámi na jevišti jsou totiž skutečné lidské bytosti z masa a kostí, které mají téměř sebevražedné sklony. To, co na začátku vypadá jako dětské hry, se mění v představení, ze kterého dýchá reálné nebezpečí vlastní nejen novému cirkusu, ale i životu jako takovému.

 

Risque ZérO není o rizicích a nebezpečích, riziko je přímo jeho základ a hnací síla. Na kulatém jevišti cirkusového stanu se při představení schází šest různých osobností – s odlišným charakterem, dovednostmi i viděním světa. Ale jejich různost je to, co je drží pohromadě, to, co je přivádí před diváky.

 

Na představení je vstup po začátkuje z technických důvodů ZAKÁZÁN !

Délka: 100 minut

Pro diváky od 6 let

 

 

 

Šest členů souboru Galapiat – doslova uličníků (galapiats) - v představení Risque ZérO uskutečňuje s velkou odvahou to, co se zdá jako nemožné… Představení plné radosti, originality a svobody…

Stradda n°14, Le magazine de la création hors les murs, October 2009

 

Soubor Galapiat tvoří šest absolventů cirkusových škol Ecole Nationale des Arts du Cirque v Rosny-Sous-Bois a Centre National des Arts du Cirque v Châlons-en-Champagne. Od roku 2010 uvádí představení Risque ZérO ve vlastním stanu pro 350 diváků. Kromě turné ve Francii i po celé Evropě soubor pořádá v dubnu také vlastní cirkusový festival ve městě Langueux, kde se jeho členové natrvalo usadili. Pořádají zde také řadu výchovných a sociálních projektů pro místní obyvatele a umělce.

 

Fotogalerie:
RISQUE ZÉRO RISQUE ZÉRO RISQUE ZÉRO RISQUE ZÉRO RISQUE ZÉRO


Hraje se: