Les Colporteurs /Francie/ - Le bal des intouchables


Mistrovská vzdušná akrobacie ve výšce na kovových lankách, na trapéze, svislé tyči (chinese pole) i na lanech, navíc také humor, poetika, riziko a pohnutý životní osud režiséra a zakladatele souboru Antoina Rigota – to jsou základní ingredience nového představení Le bal des intouchables francouzského souboru Les Colporteurs, který diváky po celém světě plní napětím, úžasem a nadšením.

Soubor se na Letní Letnou vrací po pěti letech, kdy beznadějně vyprodal všechny večery a výkony jeho členů vyvolávaly otázky, co všechno je vůbec možné udělat na tenkém laně v pětimetrové výšce bez jištění, co vlastně znamená riziko, odvaha, svoboda i jak překonat nepřízeň osudu a jak s ní bojovat. Důležitou součástí je opět živá hudba vinoucí se jako červená nit celým představením, které je oslavou lidských schopností a poezie pomalého pohybu.

V představení kromě šesti mladých akrobatů vystupují zakladatelé a režiséři souboru – Agathe Olivier a Antoine Rigot, který v roce 2000 po pádu z lana ochrnul a v nemocnici se dozvěděl prognózu, že již nikdy nebude chodit. Přesto se Antoine po této nehodě vrátil k souboru, režijní a tvůrčí práci, a jak ukáže i toto představení, i k pohybu na visutém laně.  

Ohlasy – deník 24 heures:

Neuvěřitelné představení, které si nesmíte nechat ujít, magický večer…“

Představení poetické, humorné, se smyslem pro detail. Pulzující představení, kde jsou pohyby doprovázeny skvělou původní hudbou v podání živých hudebníků… Akrobatické výkony jsou úžasné a neuvěřitelné…“

Videoukázka:

Délka: 1 hod a 20 minut
Vhodné pro děti od 8 let
Premiéra: 11. září 2012

Fotogalerie:
Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables Le bal des intouchables


Hraje se: