La Compagnie du Poivre Rose & Iva Bittová (Belgie, ČR, Francie a Kanada) - Le Poivre Rose

SVĚTOVÁ PREMIÉRA!

Světová premiéra s živým hudebním doprovodem Ivy Bittové. Humorné, jemné a citlivé představení, ve kterém pět akrobatů z Kanady, Francie a Belgie zkoumá role žen a mužů v současném světě. Jaké existují předsudky, stereotypy nebo tabu? Akrobacie na tyči, provaze, na rukou, na trapéze, na podlaze… a k tomu lopaty, kýble, gumáky, vysoké podpatky, kravaty, rukavičky i perly. Výsledkem bude představení někdy klaunské, někdy absurdní, někdy abstraktní.

Divadelní akrobatická “freska” s příchutí jara v režii Christiana Lucase. Drsnost se zde prolíná s vyzývavostí, role mužů a žen se mění a prolínají, stejně jako těla, která je nesou. Mužské a ženské postavy jsou jako ztracené boty, nezakotvené role se v tomto rodinném příběhu projevují ve sledu krátkých absurdních příběhů. Ženy kulhají, mistři selhávají. Muži koušou a tančí. Na vlnách hudby Ivy Bittové se zvířeckost střetává s povrchností, násilí s křehkostí. Tělo zaujímá a ztrácí své místo v tomto proudu nejrůznějších identit. Učíme se smát se lidské absurditě, oslavujeme naši neobratnou snahu tančit tělo na tělo. Je to chrám malosti, rozbořený palác našich rolí, oslava individuality a rozdílů mezi námi. Je to odmítnutí pohledu ostatních lidí, je to oslava osobitosti a autentičnosti. 

Režie: Christian Lucas

Kostýmy: Sandra Dechaufour

Světelný design: Olivier Grimmeau

Hudba: Iva Bittová

Hrají: Claudel Doucet, Valérie Doucet, Thomas Dechaufour, Antoinette Chaudron, Amaury Vanderborght

Délka: 70 minut

Vhodné pro děti od 8 let

 

Cena vstupenky: 599 Kč v předprodeji / 580 Kč na místě / zvýhodněné balíčky

Fotogalerie:
Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose Le Poivre Rose


Hraje se: