Cirque Trottola & Petit Théâtre Baraque (Francie) - Matamore

Na Letní Letnou se již potřetí vrací se svým magickým šapitó jeden z nejúspěšnějších souborů festivalové historie - Cirque Trottola, který se v nejnovějším představení Matamore spojil s dalším velkým jménem francouzského nového cirkusu, souborem Petit Théâtre Baraque. Výsledkem je fantaskní cirkus s křehkými a burleskními klauny a akrobaty, kteří žonglují či létají vysoko ve vzduchu, jakoby popírali zákony gravitace. Je to představení veselé i smutné, drsné i dojemné, je to hluboce lidské, je to cesta k samotnému srdci nového cirkusu i diváků. Když se jednou dostanete dovnitř, už se vám nebude chtít ven!

Cirque Trottola, neboli Titoune, Bonaventure a Mads - je soubor, který se nedá zařadit, který je nedefinovatelný jako chuť vody, ale stejně tak čistý a nepostradatelný. Neokouzluje velkou podívanou, ale sílou emocí a prožitků. Oslovuje jednoduchostí, ne velkými efekty. Vejdete do jejich stanu a obklopí vás atmosféra tepla, tajemství, blízkosti a okouzlení. Na kruhovém jevišti jsou umělci vždy blízko, téměř na dosah ruky, kdekoliv sedíte.

Petit Théâtre Baraque, neboli Nigloo a Branlo, spolupracovali s Igorem z Volière Dromesko, spoluzakládali Cirque Alligre, Zingaro a Théâtre Krill nebo účinkovali s Footsbarn Theatre a Théâtre du Radeau.

Vytvořili a účinkují: Nigloo, Titoune, Bonaventure, Branlotin a Mads
Hudba a zvuk: Thomas Barrière, Alain Mahé a Bastien Pelenc
Světla: Nicotin
Kostýmy: Anne Jonathan
Délka: 1h40min
Vhodné pro děti od 10 let
 
ROZHOVOR o MATAMORE:
 
jeden: „Bude to taková jako aréna“
druhej: „Nene, bude to cirkus.“
jeden: „S gladiátory!“
druhej: „No to ne!“
jeden: „Takže spíš klauni!“
druhej: „Uf“
jeden: „Aha...“
druhej: „Vlastně jde hlavně o to bejt v kruhu“
jeden: „Jasně, bejt všichni společně v kruhu. Chápu.“
druhej: „A dívat se tam doprostřed.“
jeden: „No jo, ale dívat se na co?“
druhej: „Mno... na ty blbce, lidi, co padaj, teče jim krev a nakonec umřou, ne“
jeden: „Aha...“
druhej „...“
jeden: „Ale...“
druhej: „Ale co?“
jeden: „Oni umřou?“
druhej: „Jasně, že umřou! Jsou to odrazy, zrcadla... A pak začnou znova!“

Stavba: Construction workshop CENIC
Produkce / administrace turné: Marc Délhiat
Komunikace / administrace turné: Guiloui Karl
Produkce: Cirque Trottola and Petit Thêatre Baraque.

Koprodukce: the National Theater of d'Albi, the National Theater of Besancon, the Sirque / National Center for Circus Arts of Nexon Limousin, the Carré Magique Lannion Treg / National Center for Circus Arts in Britain, the Pronomade(s) in Haute Garonne / National Center Arts Street, the Agora / National Center of Circus of Boulazac Aquitaine, Marseille-Provence 2013 / European Capital of Culture / the theater Arles / subsidized theater for today's writings, Circa / Arts Division of the National Circus Arts Auch Gers Midi Pyrenees, the Verrerie of Alès / National Center for Circus in Languedoc Roussillon, the Cirque Theater of Elbeuf / National Center for Circus Arts in Haute-Normandie, the Treize Arches / Scene agreement with Brive.

Za podpory: The Cascade / National Centre for the Arts and Circus Clown in Bourg Saint-Andeol and Alba la Romaine festival, The Prato / National Center of the Clown and Circus Arts of Lille

Granty: Ministry of Culture and Communication and its general department of artistic creation, Drac Rhône Alpes / project support, Rhone Alpes Area, Drôme Department

 

Cena vstupenky: 599 Kč v předprodeji / 580 Kč na místě / zvýhodněné balíčky

Fotogalerie:
Matamore Matamore Matamore Matamore Matamore Matamore Matamore Matamore


Hraje se: