Cirk La Putyka (CZ) - Dolls

Pražská premiéra nejnovějšího představení předního českého souboru nového cirkusu Cirk La Putyka, které spojuje několik žánrů: nový cirkus, akrobacii, práci s loutkami a předměty, moderní technologie, film ... svobodu i omezení, realitu a iluze.

Projekt s mezinárodním obsazením navazuje na tradici loutkářského rodu Matěje Kopeckého (režie Rosťa Novák ml. a scénografie Jakub Kopecký). Vznikal v rámci několika tvůrčích laboratoří, z nichž čerpal témata vztahů a hravosti. Herci se inspirovali lidmi, kteří se věnují rituálům, pracují se zvířaty nebo hrají loutkové divadlo.

V dětství je naším nejlepším kamarádem panenka, plyšový medvídek, vojáček ... Je pro nás klíčem do světa fantazie, oporou, když nám není dobře. Hračka je jediná, kdo nám opravdu rozumí, cestuje s námi po celém světě, je naší zpovědnicí! Skrze panenku se můžeme podívat do historie, kdy jí člověk přisuzoval nadpřirozené schopnosti a byla spojnicí mezi námi a přírodou!
 

Když člověk panenku začal používat jako hračku, nejprve si vystačil s jednoduchostí a náznakem, postupem času se ale snažil o stále větší preciznost a realistické napodobení člověka. Proč? Dnes už nejde jen o obraz, ale o ideál člověka. Ideál, kterého se spousta holek a kluků snaží dosáhnout. Proč? Co když se taková loutka stane náhražkou reálného partnera? 20 % můžu v Japonsku ve věku 30 - 40 let má za partnerku nafukovací pannu. Proč?
 

Panenka jako cesta k rituálu, k přírodě? Panenka jako cesta do fantazie! Náhražka reality! Panenka jako iluze! Panenka a člověk, snad další vývojový stupeň člověka?
 

Vhodné pro děti od 10 let.

 

Koncepce a režie: Rostislav Novák ml.

Dramaturgie: Braňo Mazúch.

Choreografie: Josef Fruček, Linda Kapetanea.

Scéna: Jakub Kopecký.

Hudba: Jan Balcar.

Kostýmy: Kristina Nováková Záveská.

Hrají: Bellina Sörensson, Josa Kölbel, Coline Mazurek, Valentin Verdure, Iesu Escalante, Jan Balcar. Technická supervize: Mathieu Grégoire.

Produkce: Cirk La Putyka.

Premiéra: 27. května 2014 na festivalu Cirk-UFF

www.laputyka.cz

www.letniletna.cz

 

Délka představení: 90 minut

Cena vstupenky: 520 Kč v předprodeji / 499 Kč na místě / zvýhodněné balíčky

 

Fotogalerie:
Dolls Dolls Dolls Dolls Dolls Dolls Dolls Dolls Dolls Dolls Dolls Dolls


Hraje se: