Cahin-Caha (FR) - AVANT-PREMIERE - BOTTOM

Bottom, smutný klaun

Zapomenutý podivín se toulá od ničeho k ničemu, v otrhaných hadrech, které svou ubohostí mohou směle soutěžit s jeho vzpomínkami na lepší časy. Chvílemi jako by bloudil v jiném světě. Když tu, zničehonic, je osvícen. Svět ho možná opustil, ale je naprosto svobodný. Neschopný a přesto schopný trefných komentářů. Převléct se za ženu, zvíře nebo mytologickou postavu – nic pro něj není nemožné. Bere na sebe podobu všeho, co uniká jeho rozumu, a tak nachází moudrost i svobodu.

Zdánlivě průzračný klaun musí projít transformací, aby vnitřně vyrostl. V centru všeho je pak samozřejmě touha po lásce, tom divokém, nezkrotném tvorovi, za každých okolností záhadném a nepředvídatelném, který ta největší překvapení vyjeví tehdy, když se nám schoulí na klíně. Za život člověk potká spoustu jejích podob, zdaleka nejpůsobivější je však ta, kterou neseme sami v sobě.

Koncept, scénář & účinkuje: Gulko
Režie, koncept: Adèll Nodé-Langlois
Scénografie: Christian Geshvindermann a Gulko
Kostýmy: Virginie Breger
Technické vedení&zvuk: Julien Frénois
Světla: Lucie Delorme
Produkce: in’8 circle • maison de production

Partneři: Archaos, Pôle National des Arts du Cirque Méditerranée [Marseille] 3 bis F, lieu d'arts contemporains [Aix-en-Provence] Cosmos Kolej – La Gare Franche [Marseille] La Grainerie [Balma-Toulouse] Daki-Ling [Marseille], Support La Friche la Belle de Mai [Marseille], Nordic House [Reykjavik - Islande], Château de Monthelon [Montréal, 89 FR]
Představení vzniklo za podpory tvůrčího grantu od regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur.


Délka: 70 minut

Vhodné pro děti: 8+

Cena: 400 Kč / volné sezení

Fotogalerie:
AVANT-PREMIERE - BOTTOM AVANT-PREMIERE - BOTTOM AVANT-PREMIERE - BOTTOM AVANT-PREMIERE - BOTTOM


Hraje se: