Kočovná společnost Žebřiňák - BarROCK / Open air ZDARMA

Kočovná společnost Žebřiňák letos poprvé přijíždí do pražské metropole,  aby okouzlila svou jedinečnou poetikou i zkušenější publikum.

Nová inscenace s pracovním názvem  BarROCK se zabývá nejenom, jak název napovídá, fenoménem českého a evropského baroka, které bylo obdobím celoevropské společenské krize a nejistot, ale hlavně hledá v jeho historických krizích naději pro řešení mnohých krizí našeho současného světa. Inscenace vzniká jako kompilace původních materiálů s moderními divadelními trendy a je nejen záživnou podívanou, ale pokouší se objevit to, proč k baroku znova a znova fascinovaně vzhlíží celé generace.

Režie a výtvarná koncepce: Marianna Stránská
Dramaturgie: Marek Turošík
Výtvarná spolupráce: Dominika Lippertová
Choreografie: Jan Stránský
Hudba: kapela Tygroo
Světla a technický support: Tomáš Havlík
Hrají: Kristýna Trojanová, Pavla Neuhoferová, Anežka Lomičová, Matěj Heinzl, David Lomič, Jan Stránský, Václav Zimmerman, Šimon Janák
Produkce: STRANSKY ART COMPANY
Děkujeme: Obci Olbramov, Mirce Válové, Milanu Formanovi, Janu Skovajsovi, Anně Gromanové, Jirkovi Turkovi, Sestram Strettiovým, Blance Borůvkové a všem, kteří nás hostí a vaří.

Projekt je podpořen Ministerstvem Kultury, Státním fondem kultury, Česko-německým fondem budoucnosti, městem Plzeň a Nadací Život umělce.


Délka: 65 minut

Vhodné pro každé publikum

Fotogalerie:
BarROCK / Open air ZDARMA BarROCK / Open air ZDARMA BarROCK / Open air ZDARMA BarROCK / Open air ZDARMA BarROCK / Open air ZDARMA BarROCK / Open air ZDARMA BarROCK / Open air ZDARMA


Hraje se:

  • 29.8.2016 20:30 - Letenský park VSTUP ZDARMA