Ceny vstupenek

Představení se koná venku a je zdarma.

Doporučujeme pro

všechny zájemce

Délka představení

80 minut

Slavnostní zahájení festivalu - Daniel Gulko: De Nova Stella / OPEN AIR

Bude to představení o lásce. O vztazích mezi lidmi, přijetí se navzájem, respektování se a přijetí toho, že být ve spojení s ostatními a poznávat sám sebe je boj.

Umělci z různých českých souborů budou mít příležitost setkat se a spolupracovat. Umělci z různých oborů – cirkusu, tance, divadla, hudby – se podělí o své dovednosti. Umělci z různých zemí budou sdílet své sny a touhy.

  „Letní Letná letos slaví 15 let, takže teď je český cirkus puberťák připravený ke vzpouře a k tomu, aby zahýbal rodinou nového cirkusu. Nejspíš udělá pár chyb, objeví se bláznivé nové nápady, bude tu trocha přehnaného sebevědomí a velikášství, spousta naděje a touhy po úchvatné budoucnosti.

 Je tomu zároveň také 15 let, kdy jsem se svým souborem poprvé postavil šapitó v Letenském parku na festivalu Letní Letná a od té doby se festival stal věrným partnerem vývoje souboru Cahin-Caha a my jsme vystoupili na šesti jeho ročnících. Můj vztah k České republice a místním umělcům je ale ještě o hodně delší a začal mým prvním vystoupením na Staroměstském náměstí v létě 1990. Letos jsem byl požádán, abych zrežíroval zahajovací představení a já tuto nabídku s radostí přijal. Tento projekt je tedy mým milostným dopisem Letní Letné a českým umělcům.

 Představení nese název De Nova Stella, neboli nová hvězda, a je inspirováno dílem astronoma Tycho de Brahe, který objevil, že nebe není pevné a neměnné, ale že se neustále mění, jako my, jen v jiném měřítku. Dokonce ve své přelomové práci De nova stella napsal: „O crassa ingenia. O caecos coeli spectatores.”  (“Ó, hlupáci. Ó slepí pozorovatelé nebe.”). Název představení De Nova Stella je poctou všem vizionářům, kteří vidí dál, až za obecně přijímané předpoklady své doby. Ať žije cirkus!“

 Daniel GULKO

Fotogalerie:
Daniel Gulko: De Nova Stella / OPEN AIR Daniel Gulko: De Nova Stella / OPEN AIR Daniel Gulko: De Nova Stella / OPEN AIR Daniel Gulko: De Nova Stella / OPEN AIR Daniel Gulko: De Nova Stella / OPEN AIR Daniel Gulko: De Nova Stella / OPEN AIR


Hraje se:

  • 15.8.2018 20:30 - Letenský park VSTUP ZDARMA
  • 16.8.2018 20:30 - Letenský park VSTUP ZDARMA