Na cestách
Akoreacro / Pierre Guillois

Akoreacro / Pierre Guillois

"Náš soubor vznikl následkem náhodného setkání v roce 2005, kdy se poprvé potkali Basile, Claire, Romain a Maxime. Uplynulo několik let, ale společná touha setkávat se na scéně nevyhasla a pořád jsme tu, se základnou ve francouzském středozemní regionu Centre, nedaleko Paříže. Mládí jsme strávili různě – po divadlech, kabaretech i v šapitó, pozorovali svět v nich a vždy věřili v budoucnost a své vlastní umělecké plány.

Později jsme vykopli So Circus!!!!, pouliční představení, se kterým jsme objeli centra měst i festivaly. Bylo to dosti syrové. Hudbu jsme pouštěli z minidisku, jehož ovládání doprovázelo pípnutí při zmáčknutí jakéhokoli tlačítka. Po téhle zkušnosti se dostavila potřeba vydechnout si (dost bylo minidisku), doprovázená puzením rozšířit klan. Tak se k nám přidali čtyři muzikanti. A společně jsme vytvořili představení Pfffffff. To bylo v roce 2009 a od té doby jsme tenhle akrobaticko-multižánrový kus odehráli po celém světě více než 250krát.

Zatím jsme nikdy žádné představení neošidili ani o špetku energie. Přišla chuť na další výzvu. A potřebovali jsme si ujasnit své vlastní sny. K původnímu složení tak přibyli další tři komplici a pustili jsme se do dobrodružství v manéži. Tentokrát naši žízeň po cirkusu uhasilo šapitó. A v něm vy, všude kolem nás. Vy, o které nám jde ze všeho nejvíc.
Vítejte všichni, kdo vcházíte.

Vítejte ve světě Akoreacro!

Nic z toho, co děláme, by nebývalo vzniklo bez našich rodin, které nás neúnavně peskují a podporují."

KLAXON
Dans ton cœur (Francie) / evropská premiéra